Anti Seo’dan Korunma Yöntemleri

Neye ihtiyacınız olacak

– Ahrefs gibi bir geri bağlantı monitörü
– G Search Console
– G disavow tool

Bir geri bağlantı izleme ek bir önlemdir, yeni bir geri bağlantı veya birden fazla geri bağlantı aldığınızda sizi bilgilendirmesi için G uyarıları ayarlayabilirsiniz. Deneyimlerime göre, ekstra önlemlerin alınması daha iyidir.

Korunma Yöntemleri

1.) Bu yöntem biraz önlem gerektirir. Özellikle sürekli olarak temiz geri bağlantılar oluşturuyorsanız, temiz geri bağlantı profilinizi G Search Console’dan sürekli olarak dışa aktarmanız gerekir.

2.) Siz ve x.com’dan geri bağlantılarla karşılaştığınızda, G Search Console veya Ahrefs’ten geri bağlantı profilini indirin, Scrapebox’ı çalıştırın, negatif geri bağlantıları içe aktarın ve en son dışa aktarılan temiz geri bağlantı profilinizi filtrelemek için bir filtre olarak kullanın. x.com geri bağlantıları.

3.) x.com geri bağlantılarını dışa aktarın ve kaydedin çünkü bu negatif geri bağlantıları sonraki kötü bağlantı dalgaları için bir filtre olarak kullanacaksınız. Negatif geri bağlantıları Google disavow tool aracına yükleyin.

4.) Bir sonraki dalga geldiğinde, yeni negatif geri bağlantıları ortaya çıkarmak için temiz geri bağlantı profilini ve negatif profili Scrapebox’ta filtre olarak kullanın. Listeyi yeni kötü bağlantılarla güncelleyin ve yeni negatif geri bağlantı profilini Google disavow tool aracına yükleyin.